Efektyvi energija Jūsų namams
Titulinis 
Naujienos

Naujienos

Kauno termofikacijos elektrinei paskaičiuota šilumos gamybos kaina

2008-10-20

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) Kauno termofikacijos elektrinei (KTE)  pasiūlė nustatyti 14,76 cento už kilovatvalandę šilumos gamybos kainą.

„Šią savaitę komisija ketina patvirtinti naują šilumos gamybos kainą, bet ar ji bus nustatyta teisėtai, paaiškės po teismo sprendimo. Savo ruožtu mūsų įmonė ir toliau dės visas įmanomas pastangas, kad gaminama šiluma išliktų viena pigiausių Lietuvoje“, - teigia KTE generalinis direktorius Antanas Pranculis. 

KTE prašė nustatyti 16,31 cento už kilovatvalandę kainą. Tokia kaina pateikta įvertinus padėtį kuro rinkoje, padidėjusias gamybos išlaidas, infliaciją ir kitus šilumos energijos kainą įtakojančius rodiklius. 

Įpareigojimą derinti su komisija parduodamos šilumos kainas, KTE yra apskundusi Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Pagal 2003 metais KTE ir Kauno miesto savivaldybės valdomos įmonės „Kauno energija“ sudarytą šilumos energijos pirkimo ir pardavimo sutartį pirmuosius penkerius šilumos kainos KTE privalėjo nekeisti, o vėliau ji turėjo būti perskaičiuojama pagal formulę. Tačiau pernai Seimui pakeitus Šilumos ūkio įstatymą, KTE turi derinti gaminamos šilumos kainą su VKEKK.

KTE laikėsi prisiimtų įsipareigojimų nedidinti šilumos kainos, tokiu būdu sudarydama sąlygas kauniečiams mėgautis pigesne šiluma. Dabar KTE gaminamos šilumos kaina yra žymiai mažesnė negu ta, kurią leidžia nustatyti galiojanti sutartis su „Kauno energija“.  


Visos naujienospartneriai